Org.nr 993 581 992 2021 → 2022 År-til-år-analyse

AC BLAZE AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Økte 149% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2023-03-30; register 2023-05-13; journalnr 2023 378208

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for AC BLAZE AS. Driftsinntekter 9.99m NOK → 24.90m NOK (+149.2%). Årsresultat +1.83m NOK → +4.92m NOK. Egenkapital 4.46m NOK → 7.98m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; varekostnad endret; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for AC BLAZE AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
9.99m NOK 24.90m NOK
+149.2%
Driftsresultat
+348.6k NOK +6.31m NOK
+1709.7%
Årsresultat
+1.83m NOK +4.92m NOK
+169.5%
Egenkapital
4.46m NOK 7.98m NOK
+79.0%
Bankinnskudd
6.95m NOK 13.30m NOK
+91.5%
Sum eiendeler
8.31m NOK 15.35m NOK
+84.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 9.99m NOK til 24.90m NOK (+149.2% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +348.6k NOK → +6.31m NOK (driftsmargin 3.5% → 25.3%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +1.83m NOK → +4.92m NOK (resultatmargin 18.3% → 19.8%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 4.46m NOK → 7.98m NOK (egenkapitalandel 53.7% → 52.0%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 6.95m NOK → 13.30m NOK (+91.5% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 1.85m NOK → 6.08m NOK (19% → 24% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 3.36m NOK → 9.05m NOK (+169.5% år/år). Beregnet

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 31.3k NOK → 984.3k NOK. Rapportert faktum

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 4 → 6. Rapportert faktum