Org.nr 993 581 992 2022 → 2023 År-til-år-analyse

AC BLAZE AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Falt 22% i driftsinntekter

godkjent 2024-03-25; register 2024-06-26; journalnr 2024 524961

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for AC BLAZE AS. Driftsinntekter 24.90m NOK → 19.37m NOK (-22.2%). Årsresultat +4.92m NOK → +4.95m NOK. Egenkapital 7.98m NOK → 9.94m NOK.

På den positive siden: driftsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsinntektene falt.

Også verdt å følge med på: varekostnad falt. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for AC BLAZE AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
24.90m NOK 19.37m NOK
-22.2%
Driftsresultat
+6.31m NOK +6.35m NOK
+0.6%
Årsresultat
+4.92m NOK +4.95m NOK
+0.6%
Egenkapital
7.98m NOK 9.94m NOK
+24.4%
Bankinnskudd
13.30m NOK 13.83m NOK
+3.9%
Sum eiendeler
15.35m NOK 17.76m NOK
+15.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +6.31m NOK → +6.35m NOK (driftsmargin 25.3% → 32.8%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 7.98m NOK → 9.94m NOK (egenkapitalandel 52.0% → 55.9%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 13.30m NOK → 13.83m NOK (+3.9% år/år). Beregnet

  • ↑

    Lønnskostnadene falt

    Lønnskostnad 6.08m NOK → 3.91m NOK (24% → 20% av driftsinntekter). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 24.90m NOK til 19.37m NOK (-22.2% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad falt

    COGS / varekostnad 9.05m NOK → 5.68m NOK (-37.2% år/år). Beregnet