Org.nr 936 036 902 2017 → 2018 År-til-år-analyse

AGNEFESTVEIEN 4 AS: årsregnskap 2018 vs 2017

Falt 13% i driftsinntekter, tilbake til overskudd

godkjent 2019-04-08; register 2019-06-15; journalnr 2019 428522

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2018 med 2017 for AGNEFESTVEIEN 4 AS. Driftsinntekter 756.3k NOK → 654.5k NOK (-13.5%). Årsresultat -69.4k NOK → +112.5k NOK. Egenkapital 1.51m NOK → 1.39m NOK.

På den positive siden: gikk i pluss; lønnskostnadene falt. Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for AGNEFESTVEIEN 4 AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
756.3k NOK 654.5k NOK
-13.5%
Driftsresultat
+137.8k NOK +69.9k NOK
-49.3%
Årsresultat
-69.4k NOK +112.5k NOK
+262.1%
Egenkapital
1.51m NOK 1.39m NOK
-7.5%
Bankinnskudd
490.9k NOK 352.9k NOK
-28.1%
Sum eiendeler
8.30m NOK 8.02m NOK
-3.4%

Det som ble bedre

  • ↑

    Gikk i pluss

    Årsresultatet snudde fra underskudd på 69.4k NOK til overskudd på 112.5k NOK. Beregnet

  • ↑

    Lønnskostnadene falt

    Lønnskostnad 69.2k NOK → 26.2k NOK (9% → 4% av driftsinntekter). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 756.3k NOK til 654.5k NOK (-13.5% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +137.8k NOK → +69.9k NOK (driftsmargin 18.2% → 10.7%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 1.51m NOK → 1.39m NOK (egenkapitalandel 18.2% → 17.4%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 490.9k NOK → 352.9k NOK (-28.1% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 50.0k NOK → 10.0k NOK. Rapportert faktum