Org.nr 936 036 902 2018 → 2019 År-til-år-analyse

AGNEFESTVEIEN 4 AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Økte 6% i driftsinntekter, gikk med underskudd

godkjent 2020-01-31; register 2020-02-12; journalnr 2020 208632

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for AGNEFESTVEIEN 4 AS. Driftsinntekter 654.5k NOK → 692.9k NOK (+5.9%). Årsresultat +112.5k NOK → -84.0k NOK. Egenkapital 1.39m NOK → 1.31m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; gikk med underskudd; egenkapitalen ble svekket.

Netto tøffere år i de publiserte tallene.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
654.5k NOK 692.9k NOK
+5.9%
Driftsresultat
+69.9k NOK +63.7k NOK
-8.8%
Årsresultat
+112.5k NOK -84.0k NOK
-174.7%
Egenkapital
1.39m NOK 1.31m NOK
-6.0%
Bankinnskudd
352.9k NOK 236.4k NOK
-33.0%
Sum eiendeler
8.02m NOK 7.80m NOK
-2.8%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 654.5k NOK til 692.9k NOK (+5.9% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +69.9k NOK → +63.7k NOK (driftsmargin 10.7% → 9.2%). Beregnet

  • ↓

    Gikk med underskudd

    Årsresultatet snudde fra overskudd på 112.5k NOK til underskudd på 84.0k NOK. Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 1.39m NOK → 1.31m NOK (egenkapitalandel 17.4% → 16.8%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 352.9k NOK → 236.4k NOK (-33.0% år/år). Beregnet