Org.nr 936 036 902 2019 → 2020 År-til-år-analyse

AGNEFESTVEIEN 4 AS: årsregnskap 2020 vs 2019

Økte 38% i driftsinntekter, tilbake til overskudd

godkjent 2021-01-29; register 2021-02-24; journalnr 2021 124366

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2020 med 2019 for AGNEFESTVEIEN 4 AS. Driftsinntekter 692.9k NOK → 956.1k NOK (+38.0%). Årsresultat -84.0k NOK → +11.6k NOK. Egenkapital 1.31m NOK → 1.32m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; gikk i pluss. Press inkluderte: kontantbeholdningen falt.

Netto positivt år i de publiserte tallene.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
692.9k NOK 956.1k NOK
+38.0%
Driftsresultat
+63.7k NOK +165.7k NOK
+159.9%
Årsresultat
-84.0k NOK +11.6k NOK
+113.8%
Egenkapital
1.31m NOK 1.32m NOK
+0.9%
Bankinnskudd
236.4k NOK 219.4k NOK
-7.2%
Sum eiendeler
7.80m NOK 6.89m NOK
-11.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 692.9k NOK til 956.1k NOK (+38.0% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +63.7k NOK → +165.7k NOK (driftsmargin 9.2% → 17.3%). Beregnet

  • ↑

    Gikk i pluss

    Årsresultatet snudde fra underskudd på 84.0k NOK til overskudd på 11.6k NOK. Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 1.31m NOK → 1.32m NOK (egenkapitalandel 16.8% → 19.2%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 236.4k NOK → 219.4k NOK (-7.2% år/år). Beregnet