Org.nr 936 036 902 2021 → 2022 År-til-år-analyse

AGNEFESTVEIEN 4 AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Økte 608% i driftsinntekter, gikk med underskudd

godkjent 2023-02-02; register 2023-02-27; journalnr 2023 311828

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for AGNEFESTVEIEN 4 AS. Driftsinntekter 98.6k NOK → 698.3k NOK (+608.0%). Årsresultat +387.3k NOK → -176.7k NOK. Egenkapital 1.71m NOK → 1.53m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; gikk med underskudd; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for AGNEFESTVEIEN 4 AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
98.6k NOK 698.3k NOK
+608.0%
Driftsresultat
+577.0k NOK -33.6k NOK
-105.8%
Årsresultat
+387.3k NOK -176.7k NOK
-145.6%
Egenkapital
1.71m NOK 1.53m NOK
-10.3%
Bankinnskudd
676.6k NOK 773.5k NOK
+14.3%
Sum eiendeler
7.18m NOK 6.42m NOK
-10.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 98.6k NOK til 698.3k NOK (+608.0% år/år). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 676.6k NOK → 773.5k NOK (+14.3% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +577.0k NOK → -33.6k NOK (driftsmargin 585.0% → -4.8%). Beregnet

  • ↓

    Gikk med underskudd

    Årsresultatet snudde fra overskudd på 387.3k NOK til underskudd på 176.7k NOK. Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 1.71m NOK → 1.53m NOK (egenkapitalandel 23.8% → 23.9%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 26.6k NOK → 49.1k NOK (27% → 7% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 0 → 0.1. Rapportert faktum