Org.nr 918 494 316 2023 → 2024 År-til-år-analyse

MPC CONTAINER SHIPS ASA: årsregnskap 2024 vs 2023

Økte 12% i driftsinntekter

godkjent 2025-05-08; register 2025-07-21; journalnr 2025 556103

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for MPC CONTAINER SHIPS ASA. Driftsinntekter 15.76m NOK → 17.65m NOK (+12.0%). Årsresultat +7.24m NOK → +7.43m NOK. Egenkapital 208.14m NOK → 450.2k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; kontantbeholdningen økte; eierene skjøt inn kapital. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for MPC CONTAINER SHIPS ASA.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
15.76m NOK 17.65m NOK
+12.0%
Driftsresultat
-6.43m NOK -7.82m NOK
-21.6%
Årsresultat
+7.24m NOK +7.43m NOK
+2.6%
Egenkapital
208.14m NOK 450.2k NOK
-99.8%
Bankinnskudd
17.51m NOK 33.20m NOK
+89.6%
Sum eiendeler
272.91m NOK 713.6k NOK
-99.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 15.76m NOK til 17.65m NOK (+12.0% år/år). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 17.51m NOK → 33.20m NOK (+89.6% år/år). Beregnet

  • ↑

    Eierene skjøt inn kapital

    Innskutt egenkapital økte 50.47m NOK → 50.76m NOK (+287.0k NOK). Rapportert faktum

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat -6.43m NOK → -7.82m NOK (driftsmargin -40.8% → -44.3%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 208.14m NOK → 450.2k NOK (egenkapitalandel 76.3% → 63.1%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 2.73m NOK → 4.31m NOK (17% → 24% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 254.50m NOK → 679.6k NOK. Rapportert faktum