Org.nr 918 494 316 2024 → 2025 År-til-år-analyse

MPC CONTAINER SHIPS ASA: årsregnskap 2025 vs 2024

Økte 12% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2026-05-07; register 2026-08-20; journalnr 2026 736952

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2025 med 2024 for MPC CONTAINER SHIPS ASA. Driftsinntekter 17.65m NOK → 19.70m NOK (+11.6%). Årsresultat +7.43m NOK → +307.37m NOK. Egenkapital 450.2k NOK → 655.3k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: innskutt egenkapital redusert; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for MPC CONTAINER SHIPS ASA.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
17.65m NOK 19.70m NOK
+11.6%
Driftsresultat
-7.82m NOK -6.98m NOK
+10.8%
Årsresultat
+7.43m NOK +307.37m NOK
+4038.0%
Egenkapital
450.2k NOK 655.3k NOK
+45.6%
Bankinnskudd
33.20m NOK 293.21m NOK
+783.2%
Sum eiendeler
713.6k NOK 956.2k NOK
+34.0%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 17.65m NOK til 19.70m NOK (+11.6% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat -7.82m NOK → -6.98m NOK (driftsmargin -44.3% → -35.4%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +7.43m NOK → +307.37m NOK (resultatmargin 42.1% → 1560.3%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 450.2k NOK → 655.3k NOK (egenkapitalandel 63.1% → 68.5%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 33.20m NOK → 293.21m NOK (+783.2% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Innskutt egenkapital redusert

    Innskutt egenkapital falt 50.76m NOK → 50.47m NOK — sjekk kapitalnedsettelse, konvertering eller reklassifisering. Tolkning

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 679.6k NOK → 577.42m NOK. Rapportert faktum