Org.nr 922 493 626 2022 → 2023 År-til-år-analyse

REACH SUBSEA ASA: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 15% i driftsinntekter, sterkere resultat, ny eierkapital

godkjent 2024-04-15; register 2024-08-17; journalnr 2024 693503

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for REACH SUBSEA ASA. Driftsinntekter 18.37m NOK → 21.16m NOK (+15.2%). Årsresultat +50.77m NOK → +225.79m NOK. Egenkapital 546.5k NOK → 671.1k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; årsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for REACH SUBSEA ASA.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
18.37m NOK 21.16m NOK
+15.2%
Driftsresultat
-4.99m NOK -6.14m NOK
-23.0%
Årsresultat
+50.77m NOK +225.79m NOK
+344.8%
Egenkapital
546.5k NOK 671.1k NOK
+22.8%
Bankinnskudd
16.20m NOK 352.94m NOK
+2078.9%
Sum eiendeler
601.4k NOK 1.13m NOK
+88.0%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 18.37m NOK til 21.16m NOK (+15.2% år/år). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +50.77m NOK → +225.79m NOK (resultatmargin 276.4% → 1067.2%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 546.5k NOK → 671.1k NOK (egenkapitalandel 90.9% → 59.4%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 16.20m NOK → 352.94m NOK (+2078.9% år/år). Beregnet

  • ↑

    Eierene skjøt inn kapital

    Innskutt egenkapital økte 471.1k NOK → 671.1k NOK (+200.0k NOK). Rapportert faktum

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat -4.99m NOK → -6.14m NOK (driftsmargin -27.2% → -29.0%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 341.5k NOK → 341.33m NOK. Rapportert faktum