Org.nr 919 160 675 2024 → 2025 År-til-år-analyse

VÅR ENERGI ASA: årsregnskap 2025 vs 2024

Økte 9% i driftsinntekter, svakere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2026-05-29; register 2026-07-01; journalnr 2026 521218

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2025 med 2024 for VÅR ENERGI ASA. Driftsinntekter 7.45bn NOK → 8.10bn NOK (+8.7%). Årsresultat +327.11m NOK → +847.0k NOK. Egenkapital 832.51m NOK → 560.00m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; eierene skjøt inn kapital. Press inkluderte: årsresultatet ble svakere; egenkapitalen ble svekket; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer; kraftig kontanttrekk; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for VÅR ENERGI ASA.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
7.45bn NOK 8.10bn NOK
+8.7%
Driftsresultat
+3.79bn NOK +4.18bn NOK
+10.4%
Årsresultat
+327.11m NOK +847.0k NOK
-99.7%
Egenkapital
832.51m NOK 560.00m NOK
-32.7%
Bankinnskudd
278.88m NOK 700.0k NOK
-99.7%
Sum eiendeler
21.87bn NOK 26.14bn NOK
+19.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 7.45bn NOK til 8.10bn NOK (+8.7% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +3.79bn NOK → +4.18bn NOK (driftsmargin 50.9% → 51.7%). Beregnet

  • ↑

    Eierene skjøt inn kapital

    Innskutt egenkapital økte 33.05m NOK → 46.00m NOK (+12.95m NOK). Rapportert faktum

Det som ble svakere

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +327.11m NOK → +847.0k NOK (resultatmargin 4.4% → 0.0%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 832.51m NOK → 560.00m NOK (egenkapitalandel 3.8% → 2.1%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 278.88m NOK → 700.0k NOK (-99.7% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 2.1% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning

  • ·

    Kraftig kontanttrekk

    Kontantbeholdningen falt mer enn 60% år/år (278.88m NOK → 700.0k NOK). Sjekk om midler gikk til konsernfordringer, investeringer eller drift. Tolkning

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 31.46m NOK → 38.00m NOK. Rapportert faktum