Org.nr 921 549 741 2019 → 2020 År-til-år-analyse

100% MALING AS: årsregnskap 2020 vs 2019

Økte 715% i driftsinntekter, tilbake til overskudd

godkjent 2021-04-09; register 2021-04-14; journalnr 2021 200207

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2020 med 2019 for 100% MALING AS. Driftsinntekter 231.3k NOK → 1.88m NOK (+714.6%). Årsresultat -22.4k NOK → +185.1k NOK. Egenkapital 23.8k NOK → 123.8k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; gikk i pluss.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 100% MALING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
231.3k NOK 1.88m NOK
+714.6%
Driftsresultat
-14.1k NOK +238.4k NOK
+1784.8%
Årsresultat
-22.4k NOK +185.1k NOK
+925.0%
Egenkapital
23.8k NOK 123.8k NOK
+421.4%
Bankinnskudd
237.7k NOK 282.2k NOK
+18.7%
Sum eiendeler
382.6k NOK 662.3k NOK
+73.1%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 231.3k NOK til 1.88m NOK (+714.6% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat -14.1k NOK → +238.4k NOK (driftsmargin -6.1% → 12.7%). Beregnet

  • ↑

    Gikk i pluss

    Årsresultatet snudde fra underskudd på 22.4k NOK til overskudd på 185.1k NOK. Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 23.8k NOK → 123.8k NOK (egenkapitalandel 6.2% → 18.7%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 237.7k NOK → 282.2k NOK (+18.7% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 645.5k NOK → 911.7k NOK (279% → 48% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 357.9k NOK → 437.5k NOK (+22.3% år/år). Beregnet