Org.nr 921 549 741 2020 → 2021 År-til-år-analyse

100% MALING AS: årsregnskap 2021 vs 2020

Økte 76% i driftsinntekter, svakere resultat

godkjent 2022-03-30; register 2022-04-04; journalnr 2022 183944

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2021 med 2020 for 100% MALING AS. Driftsinntekter 1.88m NOK → 3.31m NOK (+75.6%). Årsresultat +185.1k NOK → +105.9k NOK. Egenkapital 123.8k NOK → 129.8k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: varekostnad falt. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 100% MALING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.88m NOK 3.31m NOK
+75.6%
Driftsresultat
+238.4k NOK +170.0k NOK
-28.7%
Årsresultat
+185.1k NOK +105.9k NOK
-42.8%
Egenkapital
123.8k NOK 129.8k NOK
+4.8%
Bankinnskudd
282.2k NOK 453.2k NOK
+60.6%
Sum eiendeler
662.3k NOK 313.3k NOK
-52.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 1.88m NOK til 3.31m NOK (+75.6% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 123.8k NOK → 129.8k NOK (egenkapitalandel 18.7% → 41.4%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 282.2k NOK → 453.2k NOK (+60.6% år/år). Beregnet

  • ↑

    Lønnskostnadene falt

    Lønnskostnad 911.7k NOK → 1 166 NOK (48% → 0% av driftsinntekter). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +238.4k NOK → +170.0k NOK (driftsmargin 12.7% → 5.1%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +185.1k NOK → +105.9k NOK (resultatmargin 9.8% → 3.2%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad falt

    COGS / varekostnad 437.5k NOK → 420.0k NOK (-4.0% år/år). Beregnet