Org.nr 921 549 741 2022 → 2023 År-til-år-analyse

100% MALING AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 53% i driftsinntekter, sterkere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2024-05-03; register 2024-05-08; journalnr 2024 401176

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for 100% MALING AS. Driftsinntekter 3.18m NOK → 4.84m NOK (+52.5%). Årsresultat +122.1k NOK → +659.7k NOK. Egenkapital 81.8k NOK → 411.5k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: varekostnad endret; årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 100% MALING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
3.18m NOK 4.84m NOK
+52.5%
Driftsresultat
+203.4k NOK +890.3k NOK
+337.7%
Årsresultat
+122.1k NOK +659.7k NOK
+440.4%
Egenkapital
81.8k NOK 411.5k NOK
+402.9%
Bankinnskudd
467.0k NOK 151.1k NOK
-67.6%
Sum eiendeler
1.25m NOK 2.12m NOK
+69.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 3.18m NOK til 4.84m NOK (+52.5% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +203.4k NOK → +890.3k NOK (driftsmargin 6.4% → 18.4%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +122.1k NOK → +659.7k NOK (resultatmargin 3.8% → 13.6%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 81.8k NOK → 411.5k NOK (egenkapitalandel 6.6% → 19.5%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 467.0k NOK → 151.1k NOK (-67.6% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 1.15m NOK → 1.22m NOK (+5.7% år/år). Beregnet

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 1 → 2. Rapportert faktum