Org.nr 921 549 741 2023 → 2024 År-til-år-analyse

100% MALING AS: årsregnskap 2024 vs 2023

Falt 21% i driftsinntekter, svakere resultat

godkjent 2025-07-17; register 2025-08-02; journalnr 2025 731375

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for 100% MALING AS. Driftsinntekter 4.84m NOK → 3.84m NOK (-20.7%). Årsresultat +659.7k NOK → +10.8k NOK. Egenkapital 411.5k NOK → 422.3k NOK.

På den positive siden: egenkapitalen ble styrket; kontantbeholdningen økte; lønnskostnadene falt. Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: varekostnad falt. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 100% MALING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
4.84m NOK 3.84m NOK
-20.7%
Driftsresultat
+890.3k NOK +86.1k NOK
-90.3%
Årsresultat
+659.7k NOK +10.8k NOK
-98.4%
Egenkapital
411.5k NOK 422.3k NOK
+2.6%
Bankinnskudd
151.1k NOK 624.7k NOK
+313.4%
Sum eiendeler
2.12m NOK 1.34m NOK
-36.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 411.5k NOK → 422.3k NOK (egenkapitalandel 19.5% → 31.5%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 151.1k NOK → 624.7k NOK (+313.4% år/år). Beregnet

  • ↑

    Lønnskostnadene falt

    Lønnskostnad 1.89m NOK → 1.70m NOK (39% → 44% av driftsinntekter). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 4.84m NOK til 3.84m NOK (-20.7% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +890.3k NOK → +86.1k NOK (driftsmargin 18.4% → 2.2%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +659.7k NOK → +10.8k NOK (resultatmargin 13.6% → 0.3%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad falt

    COGS / varekostnad 1.22m NOK → 1.19m NOK (-2.2% år/år). Beregnet