Org.nr 922 273 901 2021 → 2022 År-til-år-analyse

7-FJELLSTAKST AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Økte 51% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2023-05-25; register 2023-06-12; journalnr 2023 477815

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for 7-FJELLSTAKST AS. Driftsinntekter 1.30m NOK → 1.97m NOK (+51.5%). Årsresultat +15.0k NOK → +708.4k NOK. Egenkapital 270.8k NOK → 634.2k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: likviditetsgrad under 1×.

Også verdt å følge med på: varekostnad endret; årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 7-FJELLSTAKST AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.30m NOK 1.97m NOK
+51.5%
Driftsresultat
+19.2k NOK +910.4k NOK
+4638.3%
Årsresultat
+15.0k NOK +708.4k NOK
+4622.1%
Egenkapital
270.8k NOK 634.2k NOK
+134.2%
Bankinnskudd
87.5k NOK 359.4k NOK
+310.5%
Sum eiendeler
628.6k NOK 266.9k NOK
-57.5%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 1.30m NOK til 1.97m NOK (+51.5% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +19.2k NOK → +910.4k NOK (driftsmargin 1.5% → 46.3%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +15.0k NOK → +708.4k NOK (resultatmargin 1.2% → 36.0%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 270.8k NOK → 634.2k NOK (egenkapitalandel 43.1% → 237.7%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 87.5k NOK → 359.4k NOK (+310.5% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Likviditetsgrad under 1×

    Likviditetsgrad 1.42× → 0.30× — kortsiktig gjeld overstiger omløpsmidler i de publiserte linjene. Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 139.3k NOK → 242.1k NOK (+73.8% år/år). Beregnet

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 1 → 0. Rapportert faktum