Org.nr 922 273 901 2022 → 2023 År-til-år-analyse

7-FJELLSTAKST AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 17% i driftsinntekter, svakere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2024-06-30; register 2024-07-30; journalnr 2024 684455

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for 7-FJELLSTAKST AS. Driftsinntekter 1.97m NOK → 2.29m NOK (+16.6%). Årsresultat +708.4k NOK → +57.6k NOK. Egenkapital 634.2k NOK → 691.9k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; varekostnad falt; årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 7-FJELLSTAKST AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.97m NOK 2.29m NOK
+16.6%
Driftsresultat
+910.4k NOK +11.3k NOK
-98.8%
Årsresultat
+708.4k NOK +57.6k NOK
-91.9%
Egenkapital
634.2k NOK 691.9k NOK
+9.1%
Bankinnskudd
359.4k NOK 107.5k NOK
-70.1%
Sum eiendeler
266.9k NOK 1.13m NOK
+323.8%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 1.97m NOK til 2.29m NOK (+16.6% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 634.2k NOK → 691.9k NOK (egenkapitalandel 237.7% → 61.2%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +910.4k NOK → +11.3k NOK (driftsmargin 46.3% → 0.5%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +708.4k NOK → +57.6k NOK (resultatmargin 36.0% → 2.5%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 359.4k NOK → 107.5k NOK (-70.1% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 2 713 NOK → 1.18m NOK (0% → 52% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Varekostnad falt

    COGS / varekostnad 242.1k NOK → 209.4k NOK (-13.5% år/år). Beregnet

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 0 → 1. Rapportert faktum