Org.nr 922 273 901 2023 → 2024 År-til-år-analyse

7-FJELLSTAKST AS: årsregnskap 2024 vs 2023

Økte 43% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2025-04-29; register 2025-05-26; journalnr 2025 469698

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for 7-FJELLSTAKST AS. Driftsinntekter 2.29m NOK → 3.27m NOK (+42.7%). Årsresultat +57.6k NOK → +118.8k NOK. Egenkapital 691.9k NOK → 810.6k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; varekostnad falt. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 7-FJELLSTAKST AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
2.29m NOK 3.27m NOK
+42.7%
Driftsresultat
+11.3k NOK +154.7k NOK
+1269.4%
Årsresultat
+57.6k NOK +118.8k NOK
+106.2%
Egenkapital
691.9k NOK 810.6k NOK
+17.2%
Bankinnskudd
107.5k NOK 536.8k NOK
+399.3%
Sum eiendeler
1.13m NOK 1.58m NOK
+39.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 2.29m NOK til 3.27m NOK (+42.7% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +11.3k NOK → +154.7k NOK (driftsmargin 0.5% → 4.7%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +57.6k NOK → +118.8k NOK (resultatmargin 2.5% → 3.6%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 691.9k NOK → 810.6k NOK (egenkapitalandel 61.2% → 51.3%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 107.5k NOK → 536.8k NOK (+399.3% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 1.18m NOK → 1.98m NOK (52% → 61% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Varekostnad falt

    COGS / varekostnad 209.4k NOK → 29.6k NOK (-85.8% år/år). Beregnet