Org.nr 992 765 011 2016 → 2017 År-til-år-analyse

8 IN VEST AS: årsregnskap 2017 vs 2016

Falt 37% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2018-05-27; register 2018-06-07; journalnr 2018 435848

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2017 med 2016 for 8 IN VEST AS. Driftsinntekter 1.12m NOK → 700.4k NOK (-37.4%). Årsresultat +68.9k NOK → +110.7k NOK. Egenkapital 793.2k NOK → 903.9k NOK.

På den positive siden: driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsinntektene falt; kontantbeholdningen falt; lønn opp uten tilsvarende inntektsvekst.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 8 IN VEST AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.12m NOK 700.4k NOK
-37.4%
Driftsresultat
+85.9k NOK +121.2k NOK
+41.1%
Årsresultat
+68.9k NOK +110.7k NOK
+60.7%
Egenkapital
793.2k NOK 903.9k NOK
+14.0%
Bankinnskudd
969.0k NOK 618.6k NOK
-36.2%
Sum eiendeler
1.42m NOK 1.42m NOK
-0.2%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +85.9k NOK → +121.2k NOK (driftsmargin 7.7% → 17.3%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +68.9k NOK → +110.7k NOK (resultatmargin 6.2% → 15.8%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 793.2k NOK → 903.9k NOK (egenkapitalandel 55.7% → 63.6%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 1.12m NOK til 700.4k NOK (-37.4% år/år). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 969.0k NOK → 618.6k NOK (-36.2% år/år). Beregnet

  • ↓

    Lønn opp uten tilsvarende inntektsvekst

    Lønnskostnad 2 016 NOK → 420.7k NOK (0% → 60% av driftsinntekter). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 5.32m NOK → 333.6k NOK. Rapportert faktum