Org.nr 992 765 011 2017 → 2018 År-til-år-analyse

8 IN VEST AS: årsregnskap 2018 vs 2017

Økte 14% i driftsinntekter

godkjent 2019-06-28; register 2019-07-03; journalnr 2019 660805

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2018 med 2017 for 8 IN VEST AS. Driftsinntekter 700.4k NOK → 799.6k NOK (+14.2%). Årsresultat +110.7k NOK → +90.1k NOK. Egenkapital 903.9k NOK → 12.93m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 8 IN VEST AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
700.4k NOK 799.6k NOK
+14.2%
Driftsresultat
+121.2k NOK +118.1k NOK
-2.5%
Årsresultat
+110.7k NOK +90.1k NOK
-18.6%
Egenkapital
903.9k NOK 12.93m NOK
+1330.9%
Bankinnskudd
618.6k NOK 1.16m NOK
+88.2%
Sum eiendeler
1.42m NOK 1.36m NOK
-4.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 700.4k NOK til 799.6k NOK (+14.2% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 903.9k NOK → 12.93m NOK (egenkapitalandel 63.6% → 954.5%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 618.6k NOK → 1.16m NOK (+88.2% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +121.2k NOK → +118.1k NOK (driftsmargin 17.3% → 14.8%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +110.7k NOK → +90.1k NOK (resultatmargin 15.8% → 11.3%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 333.6k NOK → 58.2k NOK. Rapportert faktum