Org.nr 992 765 011 2018 → 2019 År-til-år-analyse

8 IN VEST AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Sterkere resultat

godkjent 2020-05-21; register 2020-05-25; journalnr 2020 387880

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for 8 IN VEST AS. Driftsinntekter 799.6k NOK → 819.4k NOK (+2.5%). Årsresultat +90.1k NOK → +163.2k NOK. Egenkapital 12.93m NOK → 13.00m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 8 IN VEST AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
799.6k NOK 819.4k NOK
+2.5%
Driftsresultat
+118.1k NOK +196.9k NOK
+66.7%
Årsresultat
+90.1k NOK +163.2k NOK
+81.1%
Egenkapital
12.93m NOK 13.00m NOK
+0.5%
Bankinnskudd
1.16m NOK 1.05m NOK
-10.2%
Sum eiendeler
1.36m NOK 422.9k NOK
-68.8%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 799.6k NOK til 819.4k NOK (+2.5% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +118.1k NOK → +196.9k NOK (driftsmargin 14.8% → 24.0%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +90.1k NOK → +163.2k NOK (resultatmargin 11.3% → 19.9%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 12.93m NOK → 13.00m NOK (egenkapitalandel 954.5% → 3073.0%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 1.16m NOK → 1.05m NOK (-10.2% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 0 NOK → 11.3k NOK (None år/år). Beregnet